2010. április 30., péntek

Kutyakiképzés

Mehetek a kutyakiképzőre! :) Nagyon boldog vagyok tőle, holnap 8.30-ra megyek a Népszigeti kutyasuliba. :) Ráadásul megkaptam az értesítőt a Petrikből, tuti felvettek, 9A-s leszek. :) Szóval most kis boldogság, van rossz is, de nem érdekel. :)
Amúgy, elhatároztam, hogy elkezdek John&John-t fordítani, már le is szedtem néhány jó betűtípust hozzá (aztán lehet egyet kettőt lefordítok, és nem is teszem közzé, mert megunom, soha nem lehet tudni, ha mégsem ez lesz, akkor feltétlen leírom ide annak a blognak a címét is).

2010. április 28., szerda

Sok minden :)

Nagyon-nagyon rég írtam, pedig nagyon-nagyon sok jó (és rossz) dolog történt velem mostanság. Ez a hétvégém kicsit hosszúra sikeredett. Pénteken mozi fanatikusok éjszakája Dórival. Jó volt, a negyedik film után ki is döglöttünk és spuriztunk haza. A következő filmeket néztük: Hogy neveld a sárkányodat 3D, a Minden kút Rómába vezet, Alice csodaországban 3D és a Sötétség határán. Jó volt mind, 2500 Ft-ért simán megérte, a karszalag még mindig rajtam van. :) Szombaton szunya volt, anya keltett olyan 3 óra fele, hogy most már lassan kelljek fel ebédelni. Vasárnap nem ugye gazdikereső napokon voltam. ^^ Hiéna még mindig nem kellett senkinek, egy lány volt rá érdeklődő, de ő végül is azt mondta, hogy még meggondolja és eltűnt. :O Mindegy, örökbe adtunk 2 kölyköt, a Bénit, Őzikét, Adélt meg Roli-t. Majdnem a Zorát is, ő rajta nagyon gondolkodott egy idős pár, de végül is nem vitték el (sajnos).
A kutyakiképzőre úgy néz ki, hogy megyek. Kiderült, hogy nem 27e, csak 13e valamennyi. Ennyit meg szerintem anya ki tud fizetni. Ha megyek, utána lesz egy nyáron (ugyan ilyen, ennek a folytatása), azt a ballagási pénzemből ki tudom fizetni. Utána el kell végeznem egy alap, meg középfokot egy kutyával. Azt nem tudom, hogy milyen kutyával megyek, valószínű a Hiénával. Ha jól tudom mehetek majd ingyen, részleteket még nem tudok. Utána megfigyelő, segítő, majd teljes jogú kiképző lehetek. :) Ahhoz, hogy csoportot kapjak, esetleg taníthassak be kell töltenem a 18-at, vagy legalábbis a 16-ot.
Majd még posztolok holnap ha minden jól megy, zene most nincs. :):O

2010. április 21., szerda

Beautiful

Hát igen, nincs mit mondani. A szám címe el árul mindent. (igen, gyönyörű)
Szöveg ITT, ha valakit érdekel.

2010. április 17., szombat

Nap

Ma volt gazdikereső, Hiéna nem kellett senkinek. :( 2 kölyköt adtunk örökbe, abból az egyik szerintem nagyon rossz helyre ment, na mindegy, Jutka tudja... Lesz még egy jövőhéten is, ott azt mondják nagyobb az esély, mert az nagyobb keretű. Remélem így van, jó lenne már gazdit találni szegénykémnek. Amúgy Vili elment Németországba gazdihoz hála az égnek (bár kicsit fáj a szívem, hogy én nem fogadhatom örökbe).
Amúgy hulla vagyok, meg ideges is. Minden bajom van most, de leszarom. :D Annyi baj legyen, tojok a tanulásra, tojok a vácis napokra. Mindenki tojik rám, akkor én is mindenkire.
Amúgy kén 27e forint elsejéig, hogy kiképző lehessek és később taníthassak kutya suliban (tudniillik ez nagy álmom). :)

2010. április 14., szerda

Megint

Bocsánat, hogy mostanában csak zenéket postolok. Annyi mindent ki akarok itt önteni magamból, de egyszerűen nem megy. Csupán azért nem megy, mert nem akarok azokra a dolgokra gondolni. Szét vagyok csúszva. Teljesen. Ez a mozi fanatikusok éjszakája Dórival jót fog tenni (kivéve, ha rosszul sül el a dolog, mint tavaly...). Mindegy is, lényegtelen. Bevettem a mai adag leszarom tablettát, innentől nem érdekel semmi (bár megjegyzem nem nagyon használ, és ugyanúgy baszogat mindenki...)
Itt a zene:
Szöveg ITT, ha érdekel valakit.

2010. április 12., hétfő

Gorillaz

 Van ennél jobb is, de ez kommunálisabb mint például a 12D3. Lényegtelen, jó mint minden Gorillaz, érdemes meghallhatni.
És itt a szöveg ha érdekel valakit:

Slow it down some no split clown
Bum, your old hit sound dumb, hold it now, crown 'em
Where you found them at got 'em 'round town
Coulda drowned in it woulda floated bloated
Voted sugar coated loaded hip shooter

Draw for the poor free coffee at the banks
Hit through the straw none more for me, thanks
That blanks the raw that dang sure stank lit
Sank passed the pit for more hardcore prank spit

Crank it on blast roll past front street
Blew the whole spot like some old ass with skunk meat
These kids is too fast, juiced off a junk treat
Who could get looser off a crunk or a funk beat?

Something's starting today
Where did he go? Why you wanted to be?
Well you know, november has come
When it's gone away...

Something's starting today
Where did he go? Why you wanted to be?
Well you know, november has come
When it's gone away...

(baha) Can you dig it like a spigot
My guess is yes you can like, can I kick it, wicked
Liquor shot, if you happy and u know it
As you clap your hands to the thick snot of a poet flow it

Broke a pen and i'm in cope hymen
Dope or rhymin all worth it then the hope diamond
Required off the black market or wire tappin'
Couldn't target a jar of spit the rapid fire spark lit

A rapper bug zapper
And it don't matter after if they's a thug or a dapper
Plug yer trap or it's maximum exposure
The beast got family in numbers asking 'em for closure

Aw, send 'em a gun an tell em clean it
Then go get the nun who said her son didn't mean it
She wore a filled-in thong a billabong
And said, nah, fo'realla the Villain on a Gorilla jawn?

Something's starting today
Where did he go? Why you wanted to be?
Well you know, november has come
When it's gone away...

Something's starting today
Where did he go? Why you wanted to be?
Well you know, november has come
When it's gone away...

When it's
When it's gone away

2010. április 11., vasárnap

Egy újjabb csepp

De rég posztoltam már. :O Nem baj, úgysem történik velem semmi sem. Olyan dolgok jöttem fel bennem, amikre nem számítottam. Nem is gondoltam volna, hogy egyszer majd így érzek... Na mindegy.
Abba kéne már ezt hagynom. Az önzőzést, a köcsögösködést, a saját magam álltatását. Hogy én milyen jó ember vagyok, meg milyen kedves, önzetlen. A lófaszt. Egy hálátlan, undok, önző, lusta kurva vagyok. Tudom, hogy ez vagyok, de nem akarom elfogadni, sőtt nem is fogadom el. Nem veszem tudomásul, ezért nem változok. Pedig kéne, mert ha így folytatom, senki nem fog hozzám szólni. Még a saját anyám se (pedig az már elég súlyos... :O). Tehát holnaptól személyiség megváltoztató program következik. Nem mehet ez így tovább. Ha mások nem utálnak meg, majd én magamat. (és az akasztást az emberek 80%-a túléli és heges nyakkal él tovább...)
Ja amúgy, szerelmes vagyok.

2010. április 6., kedd

Happy easter!

Kicsit késve ugyan, de kellemes húsvéti ünnepeket. :)
(bocsánat, de nem nagyon volt időm postolni)

2010. április 4., vasárnap

Egy csepp zene

Cultivate your hunger
Before you idealize
Motivate your hunger
To make them all realize
Climbing the montain
Never coming down?
Breaking in to the contents
Never falling down

My knee is still shaking
Like i was twelve
Sneaking out the classroom
By the back door
A man railed at me twice
But i didn't care
Waiting is wasting
For people like me

Don't try to live so wise
Don't cry cause you're so right
Don't dry with fakes or fears
Cause you will hate yourself in the end

Don't try to live so wise
Don't cry cause you're so right
Don't dry with fakes or fears
Cause you will hate yourself in the end

You say dreams are dreams
I'am the play in the full
Anymore
You say cause still of my soul

Don't try to live so wise
Don't cry cause you're so right
Don't dry with fakes or fears
Cause you will hate yourself in the end

Don't try to live so wise
Don't cry cause you're so right
Don't dry with fakes or fears
Cause you will hate yourself in the end

Cause you will hate yourself in the end
Cause you will hate yourself in the end
Cause you will hate yourself in the end
Cause you will hate yourself in the end

2010. április 1., csütörtök

Kutymorgók

Most viszem nem soká Hiénát megnézetni. :) Örülve van, hogy újabb jelentkező, már csak az kéne hogy meg is tartsa valaki (már kétszer adták vissza próbaidőről). Nem értem, miért nem kell a magyar embereknek egy fiatal, rettentően tünemény kutya. Ül, fekszik, visszajön, nem rombol lakásban, és annyira különleges hogy ha beledöglesz sem találsz még egy ilyen kutyát. Teljesen mindegy, örülök is meg nem is. Jó lenne azért ha lenne neki már gazdája, megérdemelné hogy valaki szeresse (nem arról van szó, hogy én nem szeretem, csak nem tudom megtartani). Zorával még nem tudom hogy mi lesz, ő már sajnos 6 éves és kicsit problémásabb kutya is, szerintem idős néni mellé lenne a legtökéletesebb, mert kis nyugis kutya. Remélem neki is lesz hamarosan családja, mert nagyon megérdemli. Mondjuk ő még chipezve sincsen, meg az oltásairól sem lehet semmit tudni, mivel az oltásija elkallódott valahová. Lényegtelen mondjuk, ezen könnyen lehet segíteni. :) (a képeken felül Hiéna, alul Zora)

Update(13:31): nem jött be a Hiéna, kisebb kutyát szeretnének nála. :S

Frappáns cím :P

Sziasztok! Liza a nevem, de ha hozzám akarsz szólni akkor lizamiza. Nem biztos, hogy visszaszólok, mert enyhén diszlexiás vagyok (vannak olyan szavak, amiket csak szótagolva tudok kimondani), ráadásul még dadogok is néha. Emiatt eleget szívattak, oltottak és piszkáltak már, szóval jobbnak látom inkább meg sem szólalni. Ráadásul az egyik legjobb barátnőm egy extra szép, extra vicces, extra pletykás, extra népszerű leányzó. Mellette kicsit elnyomva érzem magam (nem csak annak érzem magam, hanem el is vagyok nyomva). Kettesben elvagyunk, de ha már egy másik homo sapiens ott van, akkor én levegőnek vagyok nézve (legtöbb esetben még levegőnek sem, inkább csak egy oxigén molekulának).
Az írással hála istennek nincsenek problémáim, így úgy döntöttem, blogot nyitok. Sokan neveztek már elmebetegnek, bolondnak fogyatékosnak, pedig egyik sem vagyok (szerintem). Esetleg egy kicsit fura, de ez első ránézésre nem tűnik fel senkinek. Sőt, még második ránézésre sem, de (utálom ezt a szót, mindenhol ott van és csak bonyodalmat, ergo rossz dolgot sugall) ha kicsit jobban megismersz, feltűnhet hogy vannak fura szokásaim. Ezek nem szokták zavarni az embereket, nem közösítenek ki érte, maximum kicsit megmosolyognak. Apropó kiközösítés. Nem utál engem senki az égvilágon (gondolom én...), de nem is éppen rajong értem az emberiség. Inkább olyan elvagyok kategória, ha ott vagyok akkor ott vagyok, de ha éppen nem, akkor sem hiányzok túlzottan senkinek.
Nem vagyok az a hű de nagy depressziós fajta, de hajlamos vagyok (mindig) a dolgok rossz oldalát nézni, és nem értek egyet azokkal, akik azt mondják, hogy egy tininek nem lehetnek problémái. Igen is lehetnek. Nem biztos, hogy világ rengető, embereket megríkató problémák, de a probléma az probléma akármekkora is. Az én szüleim hat éves korom óta nem élnek együtt, mivel kiderült hogy édesapám mégse annyira apa típus. Édesanyám nevel engem meg nővérem, és nem mondhatni hogy jól élünk. Nem nyomorgunk, de ha már kicsit többet költünk bizony előfordul hogy kényszer diétát kell folytatnunk... Ezt még fokozza az, hogy én vagyok a család fekete báránya. Nem vagyok annyira jól nevelt mint a nővérem, nem ugrok minden hétvégén hogy felporszívózhassak vagy elmosogathassak, hanem inkább ülök (vagy fekszem) a szobámban és olvasok Nem vagyok annyira jó tanuló mint a nővérem. Nem vagyok hülyébb nála (csak ezt sajnos rajtam kívül senki nem tudja) csak éppen a fent említett enyhe "betegség" miatt bizony vannak tanulási nehézségeim. Mert hát hogy tanuljam meg az anyagot, ha el sem tudom rendesen olvasni? Mindegy is, lényegtelen. Nővérem jobb, szebb, tehetségesebb(nek vélt), és ezt édesanyám nem rest a tudomásomra hozni. Ebből következik, hogy itthon sem beszélek túl sokat. És mivel amúgy sem beszélek túl sokat, igen csendes lánynak vagyok nyilvántartva (mondjuk van egy-két ember, akiket nem zavar hogy néhány szót szótagolok, vagy hogy nem helyes sorrendben mondom a szavakat). Pedig lenne ám mondanivalóm rendesen (most is kisregényt írok...), csak hát soha senkinek nincs türelme vagy kedve vagy nem is tudom mije engem végig hallgatni. Nincs extra nagy humorom meg amúgy is: kit érdekel ez az idióta, állandóan hülyeségeket mond. Milyen gáz már, hogy nem pasikról meg az aktuális mániáról beszél, hanem inkább könyvekről vagy kutyákról.
Apropó kutyák. Imádom őket. Sokkal jobban elvagyok velük, mint az emberekkel. Nem néznek rád hülyén ha kicsit más vagy, nem kérnek semmit csak néha egy kis simit és cserébe olyan szeretet kapsz amit egy hominidae (emberféle) soha de soha nem tud neked megadni. Van is belőle bőven elég. Bár hivatalosan csak egy eb van a tulajdonomban, de mindig van egy kiadó hely egy-egy jószág számára (ideiglenes befogadó vagyok, ami annyit takar, hogy befogadok kutyákat amíg nem lesz végleges gazdi).
Na jól van, elég volt már a jóból mára. Ha elolvastad köszönöm (és gratulálok), ha meg nem, akkor ezt sem olvasod, szóval nem sokat vesztesz. Ha ezek után nem gondolsz bolondnak, elmeháborodottnak, totál idiótának (mint az emberek nagy része) akkor meg még tapsot is kapsz. :)